Polskie-Cmentarze.pl

Cmentarz Powązkowski (AW)

Ulica: ul. Powązkowska 14

01-797 Warszawa

Telefon: 022 838-55-25 (zarząd), prob. 022 838-53-49, wik. 022 838-55-15, 022 636-79-78

Kategoria: Katolicki

Parafia: Archidiecezja Warszawska

Powrót

Ostatnio dodani zmarli

 • Wybitni Polacy, którzy zmarli w 2013 roku

  W 2013 roku odeszło wielu wybitnych Polaków, znanych i cenionych przedstawicieli świata filmu, literatury, nauki, czy muzyki. W tym roku pożegnaliśmy wybitnego poetę, Sławomira Mrożka, pisarkę Joannę Chmielewską, dziennikarkę i poetkę Teresę Torańską, prymasa Polski, Józefa Glempa, himalaistów Artura Hajzera, Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego, muzyków Marka Jackowskiego i Jarosława Śmietanę. Wszystkie te osoby wybitne sprawiły, że polska kultura stała się bogatsza, a dzięki swoim niezwykłym osiągnięciom, pamięć o nich pozostanie zawsze żywa.

  Wybitni Polacy, którzy zmarli w 2013 roku
 • Henryk Baranowski

  Henryk Baranowski był wybitnym polskim reżyserem teatralnym, scenarzystą i aktorem. Zmarł w 2013 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Died
 • Hanka Ordonówna

  Hanka Ordonówna była wybitną polską piosenkarką, tancerką, aktorką, a także autorką wierszy i tekstów piosenek. Zmarła w 1950 roku w Bejrucie, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Hanka Ordonówna
 • Kazimiera Iłłakowiczówna

  Kazimiera Iłłakowiczówna była wybitną polską poetką, tłumaczką, dramaturgiem, osobistym sekretarzem Józefa Piłsudskiego. Zmarła w 1983 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Kazimiera Iłłakowiczówna
 • Witold Lutosławski

  Witold Lutosławski był wybitnym polskim kompozytorem, dyrygentem, pianistą. Uważany za najwybitniejszego polskiego kompozytora wszech czasów. Zmarł w 1994 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Witold Lutosławski
 • Jacek Sempoliński

  Jacek Sempoliński był wybitnym polskim malarzem, rysownikiem, eseistą, pedagogiem, a także krytykiem. Zmarł 30 sierpnia 2012 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Jacek Sempoliński
 • Lucyna Winnicka

  Lucyna Winnicka była wybitną aktorką filmową i teatralną. Jedna z najpopularniejszych aktorek lat 60. i 70., nazywana "muzą Kawalerowicza". Lucyna Winnicka zmarła w 2013 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Lucyna Winnicka
 • Karin Stanek

  Karin Stanek była jedną z najpopularniejszych piosenkarek lat 60., nazwana przez Mariana Lichtmana "pierwszą polską rokendrolówą". Uwielbiana za swoją charyzmę i energię, jaką przekazywała na scenie. Jej piosenki, np. "Jedziemy autostopem", czy "Chłopiec z gitarą" śpiewała niemal cała Polska.

  Karin Stanek
 • Ludmiła Jakubczak

  Ludmiła Jakubczak była polską piosenkarką i tancerką. Zmarła 5 listopada 1961 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Ludmiła Jakubczak
 • Jan Kiepura

  Jan Kiepura był wybitnym polskim śpiewakiem, najpopularniejszym tenorem i gwiazdą scen operowych XX-lecia międzywojennego, aktorem. Zmarł 15 sierpnia 1966 roku. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Jan Kiepura