Polskie-Cmentarze.pl

Cmentarz Powązkowski (AW)

Ulica: ul. Powązkowska 14

01-797 Warszawa

Telefon: 022 838-55-25 (zarząd), prob. 022 838-53-49, wik. 022 838-55-15, 022 636-79-78

Kategoria: Katolicki

Parafia: Archidiecezja Warszawska

Powrót

Ostatnio dodani zmarli

 • Władysław Hańcza

  Władysław Hańcza był wybitnym aktorem, cenionym reżyserem, a także pedagogiem. Widzowie zapamiętali go jako odtwórcę roli Kargula w kultowej polskiej komedii. Zmarł w 1977 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Władysław Hańcza
 • Katarzyna Sobczyk

  Katarzyna Sobczyk była znaną polską piosenkarką muzyki rozrywkowej, uznawana za Królową Polskiej Piosenki. Zmarła w 2010 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Katarzyna Sobczyk
 • Henryk Bereza

  Henryk Bereza był znanym i cenionym krytykiem literackim, eseistą, redaktorem miesięcznika "Twórczość". Zmarł w 2012 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Henryk Bereza
 • Jerzy Passendorfer

  Jerzy Passendorfer był wybitnym polskim reżyserem, znanym z filmów o tematyce okupacyjno - wojennej. Zmarł w 2003 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Jerzy Passendorfer
 • Zula Pogorzelska

  Zula Pogorzelska była polską śpiewaczką, aktorką filmową, teatralną i tancerką kabaretową. Zmarła w 1936 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Zula Pogorzelska
 • Jarema Stępowski

  Jarema Stępowski był polskim aktorem filmowym, teatralnym i estradowym, piosenkarzem, a także pedagogiem. Występował w Kabarecie Starszych Panów. Zmarł w 2001 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Jarema Stępowski
 • Witold Woyda

  Witold Woyda był polskim florecistą, dwukrotnym mistrzem olimpijskim we florecie. Zmarł w 2008 roku, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Witold Woyda
 • Nina Andrycz

  Nina Andrycz była wybitną polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, a także poetką. Gwiazda polskiego kina zmarła 31 stycznia 2014 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Nina Andrycz
 • Joanna Chmielewska

  Joanna Chmielewska była wybitną polską pisarką, autorką powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych i książek dla dzieci. Zmarła 7 października 2013 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

  Joanna Chmielewska