Polskie-Cmentarze.pl

Cmentarz Powązkowski (AW)

Ulica: ul. Powązkowska 14

01-797 Warszawa

Telefon: 022 838-55-25 (zarząd), prob. 022 838-53-49, wik. 022 838-55-15, 022 636-79-78

Kategoria: Katolicki

Parafia: Archidiecezja Warszawska

Powrót

Ostatnio dodani zmarli

 • Grzegorz Ciechowski

  Grzegorz Ciechowski urodził się 29 sierpnia 1957 roku w Tczewie. Bardzo często określany był i jest jako „człowiek – orkiestra”, legenda polskiej muzyki. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej - autor, kompozytor i producent, muzyk, wokalista, instrumentalista. Zmarł nagle, 22 grudnia 2001 roku.

  Grzegorz Ciechowski; fotografia autorstwa Andrzeja Świetlika
 • Marek Perepeczko

  Marek Perepeczko, czyli słynny „Janosik”. Był aktorem telewizyjnym, teatralnym, filmowym,  ale  także  reżyserem  teatralnym.  Urodził  się  3 kwietnia  1943 roku  w Warszawie.

  Marek Perepeczko
 • Irena Jarocka

  Irena Jarocka - wybitna polska piosenkarka, autorka wielkich przebojów, takich jak: "Kawiarenki", "Motylem jestem", czy "Wymyśliłam Cię".

  Irena Jarocka urodziła się 18 sierpnia 1946 roku w Srebrnej Górze. Rok po urodzeniu przyszłej gwiazdy, cała rodzina przeprowadziła się do Gdańska. W siódmej klasie szkoły podstawowej, wstąpiła do chóru katedralnego przy katedrze oliwskiej. Jako licealistka stawiała pierwsze artystyczne kroki na scenie – związała się z Amatorskim Teatrem Dramatycznym przy tej samej katedrze. Naukę śpiewu pobierała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku, między innymi pod okiem profesor Haliny Mickiewiczówny.

  Irena Jarocka
 • Violetta Villas

  Violetta Villas była wybitną śpiewaczką, legendą świata muzycznego oraz jedną z największych gwiazd w Polsce. Zapewne każdy choć raz widział Violettę Villas, czy to w telewizji czy też na żywo. Jej oryginalnej postaci trudno było nie kojarzyć i nie zapamiętać – długie, bujne blond włosy, piękne i ekstrawaganckie suknie balowe oraz wulkaniczny temperament.

  Villas uczyła się gry na fortepianie, skrzypcach i puzonie. Jej głos określano jako sopran spinto, ze zdolnością do wykonywania partii koloraturowych o rozszerzonej skali, obejmującej pięć oktaw. Możliwości głosowe śpiewaczki nazywano ewenementem na skalę światową. Amerykańscy i francuscy krytycy muzyki nazywali ją "głosem ery atomowej", "białym krukiem wokalistyki światowej" i "drugą Ymą Sumac, przewyższającą jednak możliwości peruwiańskiej śpiewaczki". Violetta Villas wykonywała różnorodną muzykę: od rozrywkowej, poprzez kolędy i pieśni aż do kompozycji klasycznych, arii operowych i operetkowych. Artystka ma na swoim koncie wiele przebojów, między innymi: "Dzikuska", "Do ciebie, mamo", "Oczy czarne", "Przyjdzie na to czas", "Szczęście", czy "List do Matki".

  Violetta Villas
 • Aleksander Bardini

  Aleksander Bardini był wybitnym polskim aktorem, reżyserem teatralnym i filmowym oraz pedagogiem żydowskiego pochodzenia.

  Aleksander Bardini
 • Jerzy Andrzejewski

  Polski prozaik, publicysta, felietonista, scenarzysta, działacz opozycji demokratycznej w PRL, poseł na Sejm PRL I kadencji.

  Died
 • Tadeusz Baird

  Tadeusz Baird był wybitnym polskim kompozytorem muzyki współczesnej, a także pedagogiem. Nazywany "ostatnim polskim romantykiem".

  Tadeusz Baird