Polskie-Cmentarze.pl

Katarzyna Sobczyk

  • Urodzony(-a): 21 Luty 1945 (w Tyczyn)
  • Zmarł(-a): 28 Lipiec 2010 (w Warszawa)
  • Pochowany(-a): na Cmentarzu w Warszawa
Katarzyna Sobczyk

Katarzyna Sobczyk była znaną polską piosenkarką muzyki rozrywkowej, uznawana za Królową Polskiej Piosenki. Zmarła w 2010 roku, została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Katarzyna Sobczyk urodziła się 21 lutego 1945 roku w Tyczynie.

Zadebiutowała w 1961 roku w Koszalinie jako wokalistka zespołu Biało-Zieloni. Jako uczennica szkoły muzycznej występowała z chórem Collegium Musicum, koncertując w Polsce i za granicą. W czasie studiów występowała z zespołem Lelum Polelum.

W 1963 roku wystąpiła na II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Na festiwalu odniosła sukces, znajdując się w Złotej Dziesiątce. W latach 1964 - 1972 współpracowała z zespołem Czerwono - Czarni. Następnie, śpiewała z mężem Henrykiem Fabianem i zespołem Wiatraki. W 1964 roku na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zaśpiewała "O mnie się nie martw" i zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej i tanecznej.

Od 1992 roku mieszkała w Chicago, gdzie nagrała dwie płyty solowe: "Ogrzej mi serce" oraz "Niewidzialne".

Utwory Kasi Sobczyk śpiewała cała Polska. Piosenki, takie jak: "Mały książę", "Nie bądź taki szybki Bill", "O mnie się nie martw", czy "Trzynastego" były prawdziwymi przebojami.

Katarzyna Sobczyk zmarła 28 lipca 2010 roku w Warszawie. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: wikipedia.pl, kasiasobczyk.art.pl. 

Wirtualna świeczka

Dodaj Komentarz

  • wyślij

Komentarze