Polskie-Cmentarze.pl

Cmentarz Komunalnyw Nowym Sączu dzielnica Helena

Opis cmentarza: Wokół kościoła p/w św. Heleny. Groby zabytkowe i współczesne

Ulica: św. Heleny

33-300 Nowy Sącz

Telefon: 184431109

Zarządca: Zakład Usług Pogrzebowych Skrzypiec Tadeusz Chełmiec ul Szeroka 13

Telefon do zarządcy: 184431109

Kategoria: Komunalny

Powrót

Ostatnio dodani zmarli

 • HENRYK KOTARBA

  Henryk Kotarba (właściwie: Henryk Walenty) - syn Henryka i Walentyny z domu Bojewa większość swego życia spędził w Nowym Sączu. 

  Ukończył Szkołę Podstawową nr 6, 1. L. O. im Jana Długosza(w Nowym Sączu), Studium Nauczycielskie o kierunku : Matematyka z Fizyką. Następnie pomaturalną dwuletnią Państwową Szkołę Techniczną Nr 4 w Krakowie – specjalność Radiotechnika - dyplom: Technik Elektronik w Zakresie Radiotechniki i TV. 

  Żona : Krystyna z domu Peciak. Wychowali 5. dzieci(4 synów , 1 córka.)W 1998 r państwo Kotarbowie zamieszkali w Chełmcu (w obrębie parafii św. Heleny).

  Pracował w Urzędzie  Wojewódzkim w Nowym Sączu ( Kuratorium Oświaty i Wychowania) – jako technik elektronik. Oraz w Zakładzie Techniki Biurowej “PREDOM-ORG” i  Pracowni Łączności Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego - w Nowym Sączu, także w Okręgowym Zakładzie Transportu i Maszyn Drogowych w Krakowie - Oddział Nowy Sącz na stanowisku Radiomechanik. 

  Od 1990 r na rencie, od 24 sierpnia 2012 r na emeryturze.

  Pomagał w uruchamianiu Stacji Przekaźnikowej II Programu TV na Przehybie, za co został wyróżniony „Złotą Tarczą Herbową Miasta Nowego Sącza".

  Był Honorowym Dawcą Krwi (do 1985 r).

  Artysta malarz, członek TPSP – działał w zarządzie. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu (2006-2008).

  Przez 26. lat był uczestnikiem Ruchu Światło-Życie - Domowego Kościoła i członkiem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W środowisku Nowego Sącza udzielał się pomagając również w realizacji wypoczynku oazowego dla młodzieży Nigdy nie odmawiał nikomu w potrzebie.

  Swoje zainteresowania rozwijał w dziedzinie łączności radiowej i jako hobby w krótkofalarstwie, budując urządzenia nadawczo-odbiorcze i pracując na nich(sp9cub).

  Od dzieciństwa wykazywał uzdolnienia w malarstwie. Uwieczniał w swoich obrazach budowle sakralne, przyrodę i krajobrazy sądeckie ( akwarelą i w pasteli).

  Ruch Światło- Życie: „Swoim przykładem uczył jak być uczniem Jezusa Chrystusa. Był człowiekiem cichym i pokornego serca, a zarazem uśmiechniętym i łagodnym. Nigdy nie odmawiał nikomu w potrzebie. Uczestniczył w wielu rekolekcjach i oazach.”

  Wspominają go koledzy z liceum. Był nie tylko serdecznym kolegą ale inicjatorem i organizatorem zjazdów klasowych absolwentów z XI B (rocznik 1961-1965). Warto zobaczyć (linki) 

   http://www.galeriakarpacka.pl/index.php/pMenuId/3/pDocId/118/pCmd/        OBRAZY H. Kotarby

  http://casimiro.chrystusowcy.pl/wydarzenia/Galeria-zdjec-krotkofalowcow_412     wyszukać można jego fotografię

  http://www.miastons.pl/59,8876,Odeszli_w_minionym_roku__wspomnienia__Pozostaja_w_naszej_pamieci.htm     wyszukać można jego fotografię

  Died