Polskie-Cmentarze.pl

Cmentarz Komunalny Nowy i Stary

Ulica: Wrocławska

65-001 Zielona Góra

Telefon: Biuro Obsługi Klienta - 68 320 22 35; Stary Cmentarz - 68 320 82 18, Nowy Cmentarz - 68 329 20 60

Fax: Biuro Obsługi Klienta - 68 320 22 35; Nowy Cmentarz - 68 329 20 61

Email: [email protected]

WWW: mzp.pl

Zarządca: Miejski Zakład Pogrzebowy w Zielonej Górze

Telefon do zarządcy: 68 320 22 35

E-mail do zarządcy: [email protected]

Kategoria: Komunalny

Powrót

Ostatnio dodani zmarli

  • Antoni Mikucki

    Do szkoły podstawowej uczęszczał w Iwieńcu, jako młody chłopiec był czynnym harcerzem i aktywnie uczestniczył w walkach o obronę niepodległości Polski na wschodnich rubieżach w strukturach AK , w czasie II wojny światowej, ułanem 27/2 PU im Stefana Batorego uczestnikiem  Powstania Warszawskiego w Kampinosie i ostatniej największej Bitwy Partyzanckiej pod Jaktorowem 29.o9.1944r.

    Po wojnie ukończył Wydział Energetyczny na Politechnice Wrocławskiej. przez wiele lat pracował w Inspektoracie Dozoru Technicznego, w ostatnich latach jako Dyrektor serdecznie wspominany przez kolegów i koleżanki jako bez reszty oddany swojej pasji inżynierskiej urządzeń ciśnieniowych, aktywnie działający w stowarzyszeniach i kołach . Był współzałożycielem Koła SIMP w Zielonej Górze. Jego dewiza była dbałość o klienta dozoru technicznego i o kadrę inżynieryjno techniczną. Był serdecznym przyjacielem i kolegą pięknie śpiewającym pieśni patriotyczne i wojskowe.

    W ostatnich latach z aktywnego życia wyłączyła go choroba Altzheimera. Odszedł wspaniały człowiek, patriota, drogi rodzinie i znajomym. Cześć Jego pamięci. Chwała Bohaterowi, jednemu z najmłodszych żołnierzy AK. Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen.

    Died