Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Piątek 04.10.2013, godz. 12:50Kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych

 Nowelizacja ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych wywołała ostrą dyskusję wśród zwolenników i przeciwników rozsypywania prochów bliskich, których poddano kremacji. Polska Izba Pogrzebowa przekonuje, że "było to specjalnością nazistów" i zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi. - To jest po prostu skandal co ta branża dla pieniędzy potrafi zrobić - uważa z kolei Marek Balt z SLD, autor jednego z projektów ustawy funeralnej, który jest zwolennikiem rozsypywania prochów.

Od dłuższego czasu temat kremacji wzbudza wiele kontrowersji. Opinie w tej sprawie są podzielone, zarówno wśród polityków, jak i przedstawicieli branży pogrzebowej.

1 października w programie "Teraz Ja" odbyła się debata między Prezesem Polskiej Izby Pogrzebowej, Witoldem Skrzydlewskim, a posłem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Markiem Baltem.

Fragmentów rozmowy obu Panów można posłuchać na stronie TVN24:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-izba-pogrzebowa-rozsypywanie-prochow-bylo-specjalnoscia-nazistow-posel-sld-to-skandal,359376.html

Źródło: tvn24.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze