Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 27.11.2014, godz. 13:47Zmarł Stanisław Mikulski

Zmarł Stanisław Mikulski

Dziś rano w Warszawie zmarł wybitny polski aktor, Stanisław Mikulski. Miał 85 lat.

Stanisław Mikulski urodził się 1 maja 1929 roku w Łodzi. W 1953 roku zdał aktorski egzamin eksternistyczny w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Po zdanym egzaminie występował w Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Później, występował na deskach teatrów warszawskich: Teatru Powszechnego, Teatru Ludowego i Teatru Polskiego. W latach 1983 - 1988 był aktorem Teatru Narodowego.

W swojej karierze Stanisław Mikulski stworzył ponad 80. postaci teatralnych. Podobno, to właśnie teatr był jego wielką miłością, to w rolach teatralnych czuł się aktorem spełnionym.

Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Leonarda Buczkowskiego "Pierwszy start". Jednak pierwszym znaczącym filmem, w którym wystąpił był "Kanał" Andrzeja Wajdy. Udział w tej produkcji zapoczątkował karierę Stanisława Mikulskiego.

Ogromną popularność i sympatię widzów zdobył, występując w kultowym serialu "Stawka większa niż życie". W serialu, który swoją premierę miał w 1968 roku, Stanisław Mikulski zagrał główną rolę - Hansa Klossa.

Stanisław Mikulski zmarł 27 listopada 2014 roku w Warszawie.

Źródło: tvn24.pl, wikipedia.pl

Fot. Beax, udostępnione na commons.wikimedia.org 17.05.2008 na licencji Creative Commons.

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze