Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 20.03.2014, godz. 10:24Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego

Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego

22 marca 2014 roku o godzinie 18.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbędzie się koncert pamięci polskiego poety i kompozytora, Jacka Kaczmarskiego.

Dwór Artusa w Toruniu już od kilku lat organizuje koncerty, poświęcone pamięci Jacka Kaczmarskiego. W tym roku koncert odbędzie się w dniu urodzin artysty, a warto także pamiętać o tym, że w kwietniu obchodzić będziemy 10. rocznicę śmierci poety.

Piosenki Jacka Kaczmarskiego wykona młody artysta, Mateusz Nagórski. Ponadto, podczas koncertu usłyszymy utwory Przemysława Gintrowskiego.

Jacek Kaczmarski był polskim poetą, kompozytorem, śpiewakiem i twórcą tekstów piosenek. Popularność zyskał głównie dzięki piosenkom o charakterze historycznym i polityczno-społecznym.

Jacek Kaczmarski w trakcie swojej działalności artystycznej napisał ponad 600 wierszy, 5 powieści i dwa libretta. Był także kompozytorem muzyki do swoich wierszy i pieśniarzem – przez ponad 25 lat wykonywał swoje utwory na scenie. Reprezentował nurt tzw. piosenki autorskiej, co oznacza, że utwór został całkowicie stworzony przez niego - od tekstu, poprzez warstwę muzyczną, aż do jej wykonania.

Jacek Kaczmarski zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Źródło: kulturalnytorun.pl. 

Fot. Paweł Plenzner, udostępnione na wikipedia.pl 04.08.2010 na licencji Creative Commons

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze