Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Środa 22.08.2012, godz. 09:56Urny w 3 D

Urna na prochy zmarłego

Branża funeralna zaskakuje coraz to bardziej innowacyjnymi produktami. Amerykańska firma Cremation Solutions wprowadziła na rynek pogrzebowy urnę w 3 D. Taka trójwymiarowa urna stanowi wierny portret osoby zmarłej i, jak zapewnia producent, jest "nowym i ekscytującym sposobem, aby uczcić pamięć ukochanej osoby".

Celem firmy było połączenie sztuki oraz nowoczesnej technologii w taki sposób, aby stworzyć trwałą pamiątkę rodzinną. Trójwymiarowa urna powstaje na podstawie jednego lub dwóch zdjęcia twarzy danej osoby. Ponadto, producenci zapewniają, że urny tworzone są z wyjątkową dbałością o szczegóły, dzięki czemu urna niemal idealnie imituje portret zmarłego. Co ciekawe, istnieje możliwość umieszczenia na urnie włosów!

Urna umocowana jest na solidnej podstawie z czarnego marmuru. Firma produkuje trójwymiarowe urny w dwóch rozmiarach: większym, w którym zmieszczą się prochy zmarłego (dorosłego) oraz mniejszym, w którym zmieści się jedynie część prochów.

Na urnę w 3 D trzeba czekać dwa tygodnie. Koszt takiej urny wynosi 2 600 dolarów (urna większa) oraz 600 dolarów (urna mniejsza).

Źródło: www.biznes.onet.pl,

Fot. autorstwa Iwony M. Twardak, udostępnione na www.wikipedia.pl 11.09.2007, na licencji GNU LWD.

Powrót

Dodaj Komentarz

 • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

  Kod zabezpieczający

  Odśwież

 • wyślij

Komentarze

 • Avatar
  Ela kozlowska
  03.09.2012r.

  Jestem przeciwko kremacji ,kojarzy mi sie to jak w obozach koncentracyjnym naprzod zabijano potem palono piecach krematoryjnych.
  Dlatego jestem przciwna kremacji