Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Czwartek 19.04.2012, godz. 12:50"W hołdzie mistrzowi", czyli Czesławowi Niemenowi

Czesław Niemen

W najbliższy wtorek, 24 kwietnia 2012 roku na rynku muzycznym ukaże się płyta Stanisława Soyki "W hołdzie Mistrzowi". Na płycie znajdują się covery niezwykłych piosenek wybitnego muzyka, Czesława Niemena.

Album "Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi" skupia dziesięć piosenek z repertuaru wybitnego muzyka, Czesława Niemena. Na płycie znalazły się między innymi takie utwory, jak: kultowy "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", "Stoję w oknie", czy "Nim przyjdzie wiosna". Płytę promuje utwór "Wiem, że nie wrócisz".

Stanisław Soyka albumem chciał oddać hołd oraz szacunek wielkiemu polskiemu artyście. Stanisław Soyka do współpracy przy tworzeniu płyty zaprosił gitarzystę Czesława Niemena - Tomasza Jaśkiewicza. Jego grę można usłyszeć w dwóch piosenkach, między innymi w "Wiem, że nie wrócisz".

Płyta Stanisława Soyki "W hołdzie Mistrzowi" na rynku muzycznym ukaże się 24 kwietnia 2012 roku.

Czesław Niemen był wybitnym polskim muzykiem - wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Jeden z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku.

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: www.muzyka.onet.pl, www.universalmusic.pl,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli (Staszek Szybki Jest), udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót