Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 06.09.2013, godz. 11:24Zakopiańskie wspomnienia o polskich himalaistach

Zakopiańskie wspomnienia o polskich himalaistach

6 września 2013 roku na zakopiańskich Krupówkach, w ramach 9. Spotkania z Filmem Górskim odbędzie się wieczór wspomnieniowy, poświęcony pamięci wybitnego polskiego himalaisty, Artura Hajzera.

O Arturze Hajzerze opowiedzą Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Janusz Majer i Jerzy Natkański. Wieczór pamięci wybitnego polskiego himalaisty odbędzie się pod hasłem "Własną drogą, opowieść o Arturze Hajzerze"

Artur Hajzer urodził się 28 czerwca 1962 roku. Był wybitnym polskim taternikiem, himalaistą, alpinistą. Twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015, a także kierownik wypraw, odbywających się w ramach tego projektu.

W niedzielę, 7 lipca 2013 roku Artur Hajzer wraz z Marcinem Kaczkanem wyszli z obozu, z zamiarem szczęśliwego zdobycia szczytu Gaszerbrum I. Na wysokości 7600 metrów, z powodu silnego wiatru, mężczyźni zmuszeni byli przerwać atak na szczyt. Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas schodzenia do II obozu. Jak wynika z informacji, przekazanych przez Marcina Kaczkana, Artur Hajzer spadł do kuluaru.

Artur Hajzer zmarł 7 lipca 2013 roku.

Warto dodać, że również w ramach 9. Spotkania z Filmem Górskim odbył się wieczór poświęcony pamięci Macieja Berbeki, wypełniony wspomnieniami przyjaciół polskiego himalaisty, między innymi: Andrzeja Dziuka, Macieja Pawlikowskiego, czy Macieja Wojaka.

Źródło: spotkania.zakopane.pl,

Fot. autorstwa Aggna, udostępnione na wikipedia.pl 06.06.2012 na licencji Creative Commons.

Tagi: wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze