Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 12.06.2014, godz. 12:27Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…”

Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza..."

14 czerwca 2014 roku o godzinie 21.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędzie się koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza...". Utwory Gustava Malhera, czy Ryszarda Straussa wykona Orkiestra Opery na Zamku.

Podczas tegorocznej edycji koncertu usłyszymy cztery utwory: Adagietto z V symfonii Gustawa Mahlera, Metamorfozy Ryszarda Straussa i Adagio na smyczki Samuela Barbera oraz wokaliza z filmu “Dziewiąte wrota” autorstwa Wojciecha Kilara. Orkiestra zagra pod batutą Jerzego Wołosiuka. 

Koncert, poświęcony pamięci wszystkich tych, którzy zginęli na morzu, stanowi już nieodłączny element programu Dni Morza w Szczecinie, bez którego ani organizatorzy, ani widzowie nie wyobrażają sobie tej imprezy. Włodarze miasta Szczecin oraz przedstawiciele środowiska morskiego poprzez takie przedsięwzięcie pragną wyrazić pamięć o „wilkach morskich”, którzy na zawsze zasnęli w morskich głębinach. Widowisko odbywa się od wielu, wielu lat i cieszy się coraz większą popularnością – zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej, jak i tych, którzy utracili swoich bliskich na morzu.

Ważne jest, że koncert odbywa się na trzeciej co do wielkości nekropolii w Europie, czyli szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Całe wydarzenie rozgrywa się więc wśród symbolicznych grobów tych, którzy nie powrócili z morskich wojaży. Niezwykłej muzyce towarzyszy gra świateł. To wszystko wpływa na niepowtarzalną atmosferę całego koncertu "Tym, którzy nie powrócili z morza...".

Pierwszy koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza..." odbył się w 2002 roku. Organizatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest Opera na Zamku w Szczecinie

Źródło: opera.szczecin.pl,

Fot. źródło: www.dnimorza.szczecin.eu, 11.06.2011.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze