Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 10.09.2013, godz. 15:29"Kallas" - spektakl o Violettcie Villas i Kalinie Jędrusik

"Kallas" - spektakl o Violettcie Villas i Kalinie Jędrusik

11 września 2013 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze odbędzie się spektakl, poświęcony pamięci wybitnym polskim artystkom: Violettcie Villas i Kalinie Jędrusik. Na deskach zielonogórskiego teatru wystąpią między innymi Ewa Kasprzyk i Joanna Kurowska.

W rolę wybitnej polskiej śpiewaczki, Violetty Villas wcieli się Ewa Kasprzyk. Natomiast wybitną polską aktorkę, piosenkarkę i artystkę kabaretową, Kalinę Jędrusik zagra Joanna Kurowska.

Spektakl opowiada o sześciu spotkaniach obu artystek. Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego spektaklu są "prawdziwe wydarzenia oraz postaci obu artystek". Warto dodać, że pięć przedstawionych spotkań rzeczywiście się odbyło, a miały one miejsce: na koncertach, na planie filmu "Dzięcioł" Jerzego Gruzy, podczas torunee po Stanach Zjednoczonych z "Podwieczorkiem przy mikrofonie", w studiu telewizyjnym i w domu kultury pod Warszawą.

Spektakl "Kallas" odbędzie się w ramach "Winobraniowych Spotkań Teatralnych" w Zielonej Górze.

Kalina Jędrusik była wybitną polską aktorką teatralną i filmową, piosenkarką i artystką kabaretową. Ogromną popularność przyniosła Kalinie Jędrusik współpraca z Kabaretem Starszych Panów. Dzięki współpracy z Jeremim Przyborą i Jerzym Wasowskim, Kalina Jędrusik zyskała miano gwiazdy. Uznawana za symbol seksu lat 60. i 70. W 1976 roku, głównie w Stanach Zjednoczonych, występowała wspólnie z Violettą Villas.

Kalina Jędrusik zmarła 7 sierpnia 1991 roku w Warszawie. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Violetta Villas była wybitną śpiewaczką, legendą świata muzycznego oraz jedną z największych gwiazd w Polsce. Zapewne każdy choć raz widział Violettę Villas, czy to w telewizji czy też na żywo. Jej oryginalnej postaci trudno było nie kojarzyć i nie zapamiętać – długie, bujne blond włosy, piękne i ekstrawaganckie suknie balowe oraz wulkaniczny temperament.

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: teatr.zgora.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze