Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Piątek 19.10.2012, godz. 15:11Znały się ponad 100 lat, zmarły tego samego dnia

Znały się ponad 100 lat, zmarły tego samego dnia

Dwie kobiety - Alberta Fabris i Teresa Graziani przyjaźniły się przez ponad 100 lat. Poznały się, kiedy były małymi dziewczynkami. Zmarły tego samego dnia, w odstępie kilku godzin, w tym samym domu spokojnej starości we Włoszech.

Obie kobiety urodziły się w 1905 roku,a poznały się jako małe dziewczynki. Przez ponad sto lat łączyła je wielka przyjaźń. Uczęszczały do tej samej szkoły podstawowej. Były dla siebie najbliższą rodziną, nigdy nie wyszły za mąż.

Obie panie wywodziły się z arystokratycznych włoskich rodów. Alberta Fabris była pierwszą kobietą w Treviso, która otrzymała w tym mieście prawo jazdy. Ponadto, w latach 30. XX wieku była mistrzynią tenisa i narciarstwa. Teresa Graziani przez wiele lat mieszkała w XVI-wiecznej kamienicy, która należała do jej rodziny.

W maju 2012 roku Włoszki obchodziły swoje 107. urodziny. Razem przeżyły dwie wojny światowe.

Umarły tej samej nocy, w tym samym domu spokojnej starości we włoskim miasteczku Treviso. Pogrzeb Alberty Fabris i Teresy Graziani odbędzie się tego samego dnia.

Źródło: www.tvn24.pl,

Fot. autorstwa gcardinal, udostępnione na commons.wikimedia.org 11.01.2010 na licencji Creative Commons.

Tagi: pogrzeb pogrzeb , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze