Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 30.07.2014, godz. 15:22Życia Garść - Recital Piosenek Anny Jantar

"Życia Garść" - recital piosenek Anny Jantar

4 sierpnia 2014 na Scenie Letniej w Orłowie odbędzie się recital piosenek Anny Jantar "Życia Garść". Spektakl muzyczny pełen jest największych przebojów wybitnej polskiej artystki.

Na spektakl składają się wspomnienia o Annie Jantar, anegdoty, a także poezja. A wszystko to w połączeniu z muzyką i śpiewem. Jak zapewniają organizatorzy spektaklu, całość tworzy "koncert - impresję, chwilami zabawną i radosną, chwilami zadumaną i wzruszającą, ale nade wszystko niosącą odbiorcy optymizm, uśmiech i pozytywne emocje".

Pomysłodawcami spektaklu "Życia Garść" są gdyńscy artyści, którzy współpracują z Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni.

Aranżacje muzyczne autorstwa Jarosława Babuli stanowią harmonijną całość. W spektaklu wykorzystano zarówno piosenki nastrojowe, jak i rockowe, na nawet pop i reagge. Podczas recitalu usłyszymy takie przeboje Anny Jantar, jak: "Tyle słońca w całym mieście", "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Ktoś między nami", czy " Nic nie może wiecznie trwać".

Więcej informacji na temat koncertu można uzyskać na stronie internetowej Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni.

"Życia Garść" - recital piosenek Anny Jantar, 4 sierpnia 2014 roku, Scena Letnia w Orłowie.

Anna Jantar była znaną i lubianą polską artystką. Karierę rozpoczęła w 1968 roku - jako Anna Szmeterling. Początkowo, współpracowała z zespołem Polne Kwiaty, z którym nagrała piosenkę "Po ten kwiat czerwony". Kiedy miała 19 lat, związała się z zespołem Waganci, w którym występował jej przyszły mąż - Jarosław Kukulski.

W 1972 roku wokalistka rozpoczęła karierę solową, występując na scenie jako Anna Jantar. W latach 70. Anna Jantar cieszyła się ogromną popularnością, zarówno wśród publiczności, jak i krytyków. Była czołową polską piosenkarką.

Anna Jantar ma na swoim koncie wiele nagród oraz wyróżnień, występowała na festiwalach w Polsce i zagranicą. Przeboje wykonywane przez Annę Jantar śpiewała cała Polska.

Anna Jantar zmarła 14 marca 1980 roku. Została pochowana na Cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie.

Przeczytaj biografię Anny Jantar

Źródło: teatrgombrowicza.art.pl,

Fot. autorstwa Keisyz, udostępnione na www.wikipedia.pl 28.04.2011 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze