Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 23.12.2011, godz. 14:01W Święta pamiętajmy o Zmarłych

Article img

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W ten magiczny czas, warto zwolnić choć na chwilę i pomyśleć o tych, których nie ma już wśród nas.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas miłości, spokoju, radości, ale przede wszystkim – rodziny. Pamiętajmy również o naszych ukochanych bliskich, którzy już nigdy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Wspomnijmy tych, którzy odeszli ze świata żywych, a także oddajmy się świątecznej zadumie i refleksji.

Kiedy zasiądziemy do Wigilii, podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie najpiękniejsze życzenia, oddajmy hołd naszym bliskim Zmarłym.

Nie bójmy się opowiadać wesołych historii świątecznych z czasów, kiedy jeszcze ci Zmarli byli wśród nas. Nie wstydźmy się, kiedy uronimy kilka łez. Święta Bożego Narodzenia to przecież czas, kiedy powinniśmy się wyciszyć, cieszyć, ale przede wszystkim pamiętać o swoich ukochanych bliskich. 

Podczas Świąt warto także pamiętać o wybitnych osobach, które odeszły w zaświaty. Na portalu Polskie-Cmentarze możecie uczcić Ich pamięć, zaglądając do Działu Wybitnych, który stanowi wspomnienie o wyjątkowych i zasłużonych dla Polski osobach. W dziale tym przeczytacie biografie niezwykłych ludzi, pełnych pasji i miłości do tego, co robili.

Święta Bożego Narodzenia

Fot. aut. Piotr Brichacek (Briho), udostępnione na www.wikipedia.pl 21.07.2007 na licencji Creative Commons.

Powrót