Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Wtorek 17.09.2013, godz. 13:29Dziś pogrzeb Sławomira Mrożka

Pogrzeb Sławomira Mrożka

Dziś 17 września 2013 roku w Krakowie odbyło się ostatnie pożegnanie wybitnego polskiego pisarza Sławomira Mrożka. Polski pisarz jest pierwszą osobą, pochowaną w Panteonie Narodowym w Krakowie.

Warto dodać, że Panteon Narodowy, utworzony w podziemiach kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie, ma stanowić miejsce pochówku wybitnych przedstawicieli kultury, nauki i sztuki.

Urna z prochami Sławomira Mrożka zostanie złożona w sarkofagu, wykonanym z kremowego piaskowca. Na sarkofagu widnieje imię i nazwisko wybitnego polskiego pisarza, daty jego urodzin i śmierci. Ponadto, wyryte zostało jedno słowo: "pisarz". Każdy, kto chciałby pożegnać Sławomira Mrożka może przyjść do Panteonu - dziś będzie on otwarty do godziny 18.30.

Msza święta rozpocznie się o godzinie 13.00. W kościele obecni będą najbliżsi polskiego pisarza, wydawcy książek Sławomira Mrożka, współpracownicy, przedstawiciele rządu, a także przedstawiciele artystów polskich.

Co ważne, podczas uroczystości Sławomir Mrożek zostanie pośmiertnie uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym.

Sławomir Mrożek zmarł 15 sierpnia 2013 roku w Nicei.

Sławomir Mrożek był wybitnym polskim dramatopisarzem, prozaikiem i rysownikiem.Sławomir Mrożekjest autorem wielu opowiadań satyrycznych, a także utworów dramatycznych o tematyce politycznej, obyczajowej, psychologicznej i filozoficznej.

Źródło: tvn24.pl,

Fot. autorstwa Mariusza Kubika, udostępnione na commons.wikimedia.org 13.06.2006 na licencji Creative Commons.

Tagi: pogrzeb pogrzeb , wybitny wybitny , zmarły zmarły

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze