Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Środa 29.02.2012, godz. 15:07"Zmartwychwstała" po sześciu dniach

800px-Sky_over_Washington_Monument_1_skalowane

Na Polskich-Cmentarzach pisaliśmy już o niezwykłych przypadkach ludzi, którzy "zmartwychwstali" na własnych pogrzebach. Podobne wydarzenie zanotowano w lutym 2012 roku w Chinach, kiedy to Li Xiufeng "zmartwychwstała" po sześciu dniach od swojej "śmierci".

Na początku lutego, mieszkanka jednej z chińskich wiosek upadła, na skutek czego odniosła lekkie obrażenia głowy. Każdego dnia kobietę odwiedzał jej sąsiad, przynosił posiłki i sprawdzał, jak czuje się staruszka. Pewnego dnia, kiedy mężczyzna przyszedł do Li Xiufeng, ta leżała w łóżku. Sąsiad próbował ją obudzić, jednak kobieta nie reagowała. Ponadto, mężczyzna nie wyczuwał oddechu staruszki. Stwierdził więc, że Chinka nie żyje.

W ciągu kilku kolejnych dni, mieszkańcy wioski przygotowywali się do pochówku Li Xiufeng. Według lokalnej tradycji, zmarły musi przez kilka dni po śmierci przebywać w domu. W tym czasie, nieboszczyka odwiedzają jego bliscy, rodzina i sąsiedzi, aby godnie pożegnać zmarłą osobę.

Trumnę z Li Xiufeng umieszczono w domu 19 lutego, a pogrzeb kobiety zaplanowano na 24 lutego. Jednak, dzień przed pogrzebem ... staruszka obudziła się! Najprawdopodobniej, Li Xiufeng przez sześć dni przebywała w śpiączce.

Zobacz - "Zmartwychwstali" na własnym pogrzebie...

Źródło: www.ciekawe.onet.pl,

Fot. autorstwa Andypham3000, udostępnione na commons.wikimedia.org 20.07.2009.

Powrót