Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Środa 07.11.2012, godz. 13:29Kalendarz Lindnera na rok 2013

Kalendarz Lindner 2013

Kalendarz Lindera na rok 2013 jest już w sprzedaży. Tegoroczna edycja kalendarza utrzymana jest w klimacie fantasy, a także wizji świata na pograniczu snu i jawy.

Kalendarz Lindnera na rok 2012 prezentował trumny w towarzystwie modelek, wystylizowanych na reprezentantki europejskich państw. I tak, styczeń upłynął w barwach Szwecji, luty - Wielkiej Brytanii, a czerwiec - Polski.

Tegoroczna edycja kalendarza Lindnera nawiązuje do motywu fantasy oraz wizji świata na pograniczu snu i jawy. Podobno, taka stylizacja pozwala odbiorcy na mnogość interpretacji. I tak, na kartach kalendarza można zobaczyć, między innymi obrazy kosmosu, trupie czaszki, czy wampiry.

Warto podkreślić, że we wcześniejszych edycjach nietypowego kalendarza wystąpiło kilkanaście profesjonalnych modelek. W tym roku, do projektu zaangażowano dwóch modeli.

Polska firma Linder z Wągrowca to jeden z najpotężniejszych w Europie producentów trumien. W 2009 roku pojawił się pomysł, aby zakład reklamował swoje wyroby za pomocą oryginalnego kalendarza. I tak, do pierwszego kalendarza Lindnera – na rok 2010 – pozowały modelki, które były wystylizowane m.in. na pannę młodą, kowbojkę, czy nimfę. Na każdej z 12 stron można było zobaczyć inną trumnę, przy której obecna była skąpo ubrana modelka.

Z pewnością, kalendarz Lindnera wzbudza wiele kontrowersji, jednak producent zapewnia, że w ten sposób chce jedynie reklamować swój produkt, a nie mieszać się do polityki, czy też uczuć religijnych.

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy na rok 2013 zostanie przekazany na cele charytatywne.

Źródło: www.tvn24.pl, www.kalendarzlindner.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze