Polskie-Cmentarze.pl

Ciekawostki

Poniedziałek 30.01.2012, godz. 10:52GPS w trumnie

Cmentarz

Na Polskich-Cmentarzach pisaliśmy już o wielu oryginalnych pomysłach oraz rozwiązaniach, które funkcjonują w branży funeralnej. Było już o nietypowych przedmiotach, które znalazły się w trumnie, oryginalnym kalendarzu Lindnera, możliwości pośmiertnej przemiany w nabój, czy pogrzebie na oceanie.

Poniżej przedstawiamy "pogrzebowe nowinki techniczne".

Zarząd cmentarza The Preserve chce wprowadzić pewne innowacyjne rozwiązanie techniczne, które ma ułatwić codzienną pracę personelowi nekropolii. Jakie to rozwiązanie? iGrave, czyli GPS, umieszczany w trumnie.

Według władz cmentarza, dzięki nadajnikowi iGrave, pracownicy nekropolii z łatwością zlokalizują konkretny grób osoby zmarłej. To jeszcze nie koniec zalet grobowego GPS – a. Zarząd podkreśla bowiem, że również rodzina zmarłego nie będzie miała problemów z odnalezieniem grobu swoich bliskich.

Absurdalne? Śmieszne? Możliwe, ale władze cmentarza The Preserve zapowiadają, że nie zrezygnują z inwestowania w iGrave, a następnie z jego wdrażania.

Portal Polskie-Cmentarze proponuje inną, ale z pewnością skuteczną możliwość odnalezienia grobu swoich bliskich zmarłych. A mianowicie – Wyszukiwarki Zmarłych!

Wyszukaj grób na Cmentarzu Komunalnym w Ełku

Wyszukaj grób na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku

Wyszukaj grób na Cmentarzu Komunalnym w Głogowie

Źródło: www.chip.pl,

Fot. dodane przez użytkownika Mattes, commons.wikimedia.org 30.05.2009 (obraz Thomasa Cole'a)

Powrót