Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Poniedziałek 09.06.2014, godz. 15:34Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

Zmarł najstarszy mężczyzna świata

8 czerwca 2014 roku na Manhattanie zmarł najstarszy mężczyzna świata, Alexander Imich. W lutym tego roku, mężczyzna obchodził 111 urodziny.

Alexander Imich urodził się 4 lutego 1903 roku w Częstochowie. Kiedy miał 15 lat, przyłączył się do sił polskich, walczących o niepodległość.

W 1921 roku ukończył I Gimnazjum Państwowe im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Osiem lat później uzyskał doktorat z zoologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ponadto, zdobył wykształcenie jako chemik. Interesował się badaniami parapsychologicznymi. Na początku 1930 roku rozpoczął badania polskiego medium - Matyldy S. Raport z tych badań został opublikowany w 1932 roku na łamach niemieckiego czasopisma "Zeitschrift für Parapsychologie".

Podczas II wojny światowej, wraz ze swoją żoną Welą, mieszkał w Białymstoku. Kiedy odmówili przyjęcia obywatelstwa sowieckiego, trafili do radzieckiego obozu pracy. Po wyzwoleniu wrócili do Polski, jednak okazało się, że większość ich bliskich zginęła w Holokauście. W 1951 roku małżeństwo wyemigrowało do Waterbury w Stanach Zjednoczonych.

Alexander Imich odniósł ogromny sukces jako chemik. Kiedy przeszedł na emeryturę, zajął się parapsychologią.

Źródło: wiadomosci.onet.pl, wikipedia.pl.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze