Polskie-Cmentarze.pl

Z prasy

Czwartek 18.10.2012, godz. 11:47Kradzieże na polskich cmentarzach

Stary Cmentarz w Łodzi

Policja w Łodzi zatrzymała mężczyznę, który okradł kilkadziesiąt osób, odwiedzających łódzkie cmentarze. Pamiętajmy, że w okresie przed Świętem Zmarłych na polskich cmentarzach pojawia się coraz więcej złodziei.

Według łódzkiej policji, zatrzymany złodziej ma na swoim koncie kilkadziesiąt kradzieży, dokonanych na terenie ośmiu cmentarzy w Łodzi. Mężczyzna kradł damskie torebki, męskie saszetki, a także portfele i cenne przedmioty osobiste.

22-letni złodziej przyznał się w sumie do 60 kradzieży. Jak tłumaczył policji, był to jego sposób utrzymania się, a jego system "działania" był prosty - okradał osoby, które były zajęte porządkowaniem grobów bliskich zmarłych. Za dokonanie kradzieży, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie, policja apeluje do wszystkich odwiedzających groby zmarłych na polskich cmentarzach, aby szczególnie uważali na pieniądze, czy dokumenty, które mają przy sobie.

Źródło: www.lodz.gazeta.pl,

Fot. autorstwa HuBar, udostępnione na commons.wikimedia.org 02.11.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze