Polskie-Cmentarze.pl

Z branży

Wtorek 11.09.2012, godz. 13:10Nagrobek z kodem QR

Kody QR na nagrobkach

Coraz więcej producentów nagrobków ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii wprowadza do swojej oferty nagrobki z kodami QR - Quick Response. Osoba odwiedzająca grób bliskiej osoby może, za pomocą smartphone'a, zeskanować kod QR, który automatycznie przekierują ją na stronę internetową, zawierającą wspomnienia o Zmarłym.

Specjalne kody QR znane są głównie w branży marketingowej. Wykorzystuje się je przede wszystkim w reklamach oraz na opakowaniach rozmaitych produktów - a wszystko po to, aby unowocześnić, a także uatrakcyjnić konkretny przedmiot.

Amerykańscy i brytyjscy kamieniarze uznali, że ten sam system z powodzeniem sprawdzi się w ich branży. Jak powiedział dyrektor domu pogrzebowego w Poole, Chester Pearce "Kody QR umożliwiają odwiedzającym grób dowiedzenie się czegoś więcej na temat zmarłego, niż tradycyjne imię, wiek, daty urodzin oraz śmierci". Dzięki zastosowaniu kodów QR w branży funeralnej, odwiedzający cmentarze, mają otrzymać możliwość poznania historii zmarłych.

Podobno, pomysł na umieszczanie kodów Quick Response na grobach powstał przy okazji wizyty jednego z pracowników Chestera Pearce'a w Moskwie. Mężczyzna odwiedził cmentarz pod murami Kremla i zdał sobie sprawę, że nic nie wie o zmarłych, pochowanych na terenie moskiewskiej nekropolii.

Za stworzenie specjalnego kodu, a także strony, dotyczącej konkretnej osoby zmarłej trzeba zapłacić, w przeliczeniu na złotówki, ponad 1 tys. zł.

Źródło: www.tvn24.pl za "Guardian", 

Fot. autorstwa Dunrovin, udostępnione na commons.wikimedia.org 09.03.2010 na licencji Creative Commons.

Tagi: cmentarz cmentarz , groby groby

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze