Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 04.04.2012, godz. 12:48"Wystarczy" - ostatni tomik Wisławy Szymborskiej

Wisława Szymborska

20 kwietnia 2012 roku na rynku księgarskim ukaże się ostatni tomik wybitnej polskiej poetki, Wisławy Szymborskiej. Tomik, zatytułowany "Wystarczy" skupia trzynaście ostatnich wierszy Noblistki. Tomik zostanie wydany nakładem Wydawnictwa a5.

W tomiku "Wystarczy" znajdziemy trzynaście wierszy Wisławy Szymborskiej, ułożonych zgodnie z chronologią powstawania. Niektóre z wierszy były już publikowane na łamach prasy literackiej. W ostatnim tomiku poetki umieszczono również faksymile jej rękopisów.

Tomik "Wystarczy" Wisławy Szymborskiej zostanie opatrzony posłowiem poety i tłumacza, Ryszarda Krynickiego. W posłowiu znajdą się fragmenty niedokończonych wierszy Wisławy Szymborskiej.

Co ciekawe, jesienią, tomik zostanie wydany wraz z płytą, na której usłyszymy wiersze Wisławy Szymborskiej w interpretacji aktorki, Anny Polony. Artystka nagrywa poezję Noblistki w studiu Radia Kraków. Próbkę tego niezwykłego przedsięwzięcia będzie można wysłuchać już po Świętach Wielkanocnych. Wtedy to w cyklu "Z radiowej biblioteki" usłyszymy pięć wierszy Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Anny Polony.

Wisława Szymborska zmarła 1 lutego 2012 roku w Krakowie. Została pochowana na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Przeczytaj biografię Wisławy Szymborskiej

Źródło: www.culture.pl,

Fot. autorstwa Mariusza Kubika, udostępnione na commons.wikimedia.org 25.10.2009 na licencji Creative Commons.

Powrót