Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 24.02.2014, godz. 09:59Wspomnienie Czesława Niemena w Lubuskim Teatrze

Czesław Niemen

2 marca 2014 roku o godzinie 16.30 w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze odbędzie się koncert pamięci Czesława Niemena. Piosenki wybitnego polskiego artysty wykonają Maciej Wróblewski i Jerzy Wydrzycki.

Jak możemy przeczytać na stronie Teatru Lubuskiego jest to "(...) nietuzinkowy w swojej artystycznej wymowie gościnny koncert, w formie spektaklu słowno - muzycznego przy świecach".

Czesław Niemen był wybitnym polskim artystą - wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, legendą polskiej piosenki. Urodził się 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach koło Nowogródka jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Już jako dziecko wykazywał zainteresowanie muzyką. Śpiewał w kościelnym chórze, a także uczęszczał do szkoły muzycznej. W 1962 roku Czesław Niemen został wyróżniony na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Po tym sukcesie, wraz z zespołem Czerwono-Czarni, odbył swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce. W kwietniu 1965 roku Czesław Niemen nagrał materiał na płytę "Dziwny jest ten świat". Piosenka tytułowa została nagrodzona na Festiwalu w Opolu, a co ważne - stała się jednym z największych polskich przebojów lat 60.

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: teatr.zgora.pl,

Fot. autorstwa Pawła Cieśli (Staszek Szybki Jest), udostępnione na www.wikipedia.pl 15.09.2006 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

 • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

  Kod zabezpieczający

  Odśwież

 • wyślij

Komentarze

 • Avatar
  Janeczka
  06.03.2014r.

  Było pięknie i wzruszająco!