Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 07.01.2016, godz. 15:06Trasa koncertowa ku pamięci Marka Jackowskiego

Trasa-koncertowa-ku-pamieci-Marka-Jackowskiego_article_big

15 listopada w Katowicach rozpoczęła się specjalna trasa koncertowa poświęcona pamięci Marka Jackowskiego. Na scenie można zobaczyć m.in.: Krzysztofa Cugowskiego, Małgorzatę Ostrowską czy Marka Raduli.

Koncerty pod hasłem „Oprócz błękitnego nieba – Tribute to Marek Jackowski” odbywają się w 4 miastach. Pierwsze dwa występy już za nami. Kolejne dwa odbędą się w: Gdańsku (8 stycznia 2016 r.) i Poznaniu (17 stycznia 2016 r.). Największe przeboje Marka Jackowskiego zaśpiewają: Małgorzata Ostrowska, Anna Wyszkoni, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Janusz "Yanina" Iwański, Marek Raduli i Muniek Staszczyk. Show poprowadzą Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Marek Jackowski przez wiele związany był z zespołem Maanam. Do największych przebojów grupy należą m.in. „Boskie Buenos” czy „Krakowski spleen”. Z powodzeniem prowadził też karierę solową. W 1994 roku nagrał album „No1”, a rok później ukazały się „Fale Dunaju”.
Muzyk zmarł 18 maja 2013 roku na zawał serca w domu na południu Włoch. Na kilka dni przed śmiercią ukończył pracę nad albumem, na którym znalazły się jego duety ze znanymi artystami. Byli to m.in.: Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Maciej Maleńczuk i Piotr Cugowski.

Źródło: http://www.zetgold.pl/Muzyka/Wiadomosci-muzyczne/Trasa-koncertowa-ku-pamieci-Marka-Jackowskiego

Foto: MW/TRICOLORS/EAST NEWS

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze