Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Czwartek 04.08.2011, godz. 16:07In Memoriam X Festiwal Grzegorza Ciechowskiego

Grzegorz Ciechowski

W dniach 26 - 28 sierpnia 2011 roku w Tczewie odbędzie się jubileuszowy X Festiwal poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Organizatorzy imprezy pragnęli, aby w tym roku koncert był wyjątkowy i w związku z tym przygotowali masę atrakcji.  

Imprezę, 26 sierpnia o godzinie 19.30 na dziedzińcu Centrum Wystawienniczo – Regionalnego Dolnej Wisły, zainauguruje wernisaż pod hasłem „Pod białą flagą”. Będzie to wystawa prezentująca fotografie oraz wszelkie materiały muzyczne, które udało się zgromadzić na dotychczasowy festiwalach odbywających się w Tczewie od 2002 roku. Natomiast o godzinie 20.00 odbędzie się koncert finałowy VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Wokaliści będą walczyć o nagrodę Prezydenta Tczewa. A na zakończenie pierwszego dnia imprezy, będziemy mogli posłuchać występu Grażyny Łobaszewskiej.

Drugiego dnia Festiwalu również zorganizowano koncert finałowy VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, z tą różnicą, że finaliści „wyśpiewają” sobie nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego. Po koncercie swój występ zapowiedział zespół „Dziewczyny”.

Natomiast prawdziwą niespodziankę organizatorzy przygotowali na ostatni, trzeci dzień Memoriału. 28 sierpnia o godzinie 20.00 w Amfiteatrze w parku miejskim z okazji 10. rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego wystąpią Krzysztof Kiljański, Tomasz Makowiecki, Paulina Przybysz i wielu, wielu innych. Wszyscy ci artyści swoim występem pragną wyrazić hołd Zmarłemu, a także podkreślić szacunek i pamięć dla Jego bogatej twórczości.  

Koncert poświęcony pamięci muzyka odbywa się od 2002 roku. Przez pierwsze dwa lata Festiwal organizowano w rocznice śmierci artysty. Później, Memoriał planowano na sierpień, a dokładnie jego drugą połowę, ponieważ Ciechowski urodził się 29 dnia tego miesiąca. Impreza od samego początku odbywa się w Tczewie, w związku z tym, że muzyk przyszedł na świat właśnie w tym mieście i spędził w nim połowę swego życia. Inicjatorem oraz organizatorem całego wydarzenia był od samego początku Józef Golicki.  

Więcej na temat życia oraz twórczości Grzegorza Ciechowskiego, możecie Państwo przeczytać w Dziale Wybitnych.

Źródło: www.festiwalciechowskiego.tcz.pl

Fot. www.wikipedia.pl, udostępnione na licencji GNU LWD 1.2 oraz Creative Commons

Powrót