Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Poniedziałek 17.02.2014, godz. 14:46"Beksińscy. Portret podwójny" Magdaleny Grzebałowskiej

Zdzisław Beksiński

Na księgarskich półkach pojawiła się biografia "Beksińscy. Portret podwójny" autorstwa Magdaleny Grzebałowskiej. Książka została wydana przez krakowski "Znak".

Jak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa:

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

Według pierwszych recenzji, książka doskonale przedstawia historię Beksińskich: ojca, Zdzisława Beksińskiego - wybitnego malarza i syna, Tomasza Beksińskiego - kultowego prezentera radiowego.

A już w czwartek, 20 lutego 2014 roku o godzinie 19.00 w Faktycznym Domu Kultury w Krakowie odbędzie się spotkanie z autorką "Beksińscy. Portret podwójny", Magdaleną Grzebałkowską. Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł. Autorka odwiedzi także rodzinne miasto Beksińskich - Sanok. W sobotę, 22 lutego 2014 roku o godzinie 18.00 w sanockim Muzeum Historycznym Magdalena Grzebałkowska spotka się czytelnikami.

Zdzisław Beksiński był znanym malarzem, rzeźbiarzem, fotografikiem, rysownikiem, a także artystą, który w swojej sztuce wykorzystywał grafikę komputerową. 

Zdzisław Beksiński został zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu, 22 lutego 2005 roku. Został pochowany na Cmentarzu Centralnym w Sanoku.

Tomasz Beksiński był niezapomnianym dziennikarzem muzycznym, prezenterem radiowym i tłumaczem języka angielskiego. Tomasz Beksiński był także znakomitym dziennikarzem muzycznym. Felietony oraz recenzje jego autorstwa ukazywały się w czasopiśmie „Tylko Rock” oraz „Magazynie muzycznym”. Od 1998 roku w „Tylko Rock” miał swoją stała rubrykę „Opowieści z Krypty”, w której publikowane były jego felietony. Współpracował także z muzyczną „Machiną”.

Tomasz Beksiński zmarł 24 grudnia 1999 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Centralnym w Sanoku.

Źródło: znak.com.pl,

Fot. autorstwa Piotra Dmochowskiego, udostępnione na www.wikipedia.pl 11.01.2010 na licencji Creative Commons

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze