Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Środa 10.07.2013, godz. 12:45Artur Hajzer nie żyje

Artur Hajzer nie żyje

Potwierdziły się tragiczne informacje o śmierci wybitnego polskiego himalaisty, Artura Hajzera. Śmierć polskiego himalaisty potwierdził partner we wspinaczce, Marcin Kaczkan.

Wyprawa Artura Hajzera i Marcina Kaczkana miała dwa cele - Gaszerbrum I oraz Gaszerbrum II. W niedzielę, 7 lipca 2013 roku himalaiści wyszli z obozu, z zamiarem szczęśliwego zdobycia szczytu Gaszerbrum I. Na wysokości 7600 metrów, z powodu silnego wiatru, mężczyźni zmuszeni byli przerwać atak na szczyt.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas schodzenia do II obozu. Jak wynika z informacji, przekazanych przez Marcina Kaczkana, Artur Hajzer spadł do kuluaru. Najprawdopodobniej, przyczyną mógł być błąd techniczny.

Artur Hajzer urodził się 28 czerwca 1962 roku. Był wybitnym polskim taternikiem, himalaistą, alpinistą. Był twórcą projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015, a także kierownikiem wypraw, odbywających się w ramach tego projektu.
Swoją przygodę ze wspinaczką rozpoczął w 1976 roku. 3 lutego 1987 roku dokonał pierwszego zimowego wejścia na Annapurnę. Spośród ośmiotysięczników zdobył między innymi: Manaslu, Sziszapangmę, Nanga Parbat, czy Makalu.

Źródło: tvn24.pl, wiadomosci.onet.pl,

Fot. autorstwa Aggna, udostępnione na wikipedia.pl 06.06.2012 na licencji Creative Commons.

Tagi: wybitny wybitny

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze