Polskie-Cmentarze.pl

Wydarzenia

Piątek 08.02.2013, godz. 11:376. Festiwal im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie

6. Festiwal im. Kaliny Jędrusik

W dniach 22 - 23 marca 2013 roku w Częstochowie odbędzie się 6. Festiwal im. Kaliny Jędrusik. Organizatorami Festiwalu im. Kaliny Jędrusik są Filharmonia Częstochowska oraz Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater".

Częstochowski festiwal im. Kaliny Jędrusik organizowany jest już po raz szósty. Organizatorzy chcą upamiętnić wybitną artystkę, a także fakt, że urodziła się ona w Gnaszynie, obecną dzielnicą Częstochowy.

Każdego roku, w ramach Festiwalu im. Kaliny Jędrusik odbywa się konkurs, promujący wartościową piosenkę. Warto podkreślić, że każda edycja festiwalu dedykowana jest innemu artyście. W tym roku organizatorzy skupili się na działalności artystycznej Włodzimierza Korcza.

Festiwal im. Kaliny Jędrusik - 22-23 marca 2013 roku, Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" w Częstochowie.

Kalina Jędrusik była wybitną polską aktorką teatralną i filmową, piosenkarką i artystką kabaretową. Ogromną popularność przyniosła Kalinie Jędrusik współpraca z Kabaretem Starszych Panów. Dzięki współpracy z Jeremim Przyborą i Jerzym Wasowskim, Kalina Jędrusik zyskała miano gwiazdy. Uznawana za symbol seksu lat 60. i 70. W 1976 roku, głównie w Stanach Zjednoczonych, występowała wspólnie z Violettą Villas.

Kalina Jędrusik zmarła 7 sierpnia 1991 roku w Warszawie. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Źródło: gaudemater.pl,

Fot. Jaroslaw Jankowski; Przykuta; Pudelek; Frees; Zureks, fot. udostępnione na commons.wikimedia.org 06.03.2010 na licencji Creative Commons.

Powrót

Dodaj Komentarz

  • Aby zapobiec spamowi, proszę wprowadzić widoczny na poniższym obrazku kod zabezpieczający w pole tekstowe pod obrazkiem.

    Kod zabezpieczający

    Odśwież

  • wyślij

Komentarze