Polskie-Cmentarze.pl

Agata Mróz-Olszewska

  • Urodzony(-a): 07 Kwiecień 1982 (w Dąbrowa Tarnowska)
  • Zmarł(-a): 04 Czerwiec 2008 (w Wrocław)
  • Pochowany(-a): na Cmentarzu w Tarnów
Agata Mróz-Olszewska

Agata Mróz-Olszewska była wybitną polską siatkarką, reprezentantką Polski, zdobywczynią złotych medali na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet. Zmarła 4 czerwca 2008 roku. Została pochowana na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie-Krzyżu.

Agata Mróz urodziła się 7  kwietnia 1982 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Jednak lata dzieciństwa oraz młodość spędziła w Tarnowie. To właśnie w tym mieście młoda Agata rozpoczęła swoją wielką przygodę z siatkówką.

Uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowie. W trzeciej klasie odniosła swój pierwszy poważny sukces - będąc kapitanem reprezentacji Polski kadetek w Gdańsku wywalczyła złoty medal.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej pierwszymi objawami choroby, rozpoczęła treningi w akademickiej drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Stąd dostała pierwsze powołanie do kadry seniorskiej.

Agata Mróz-Olszewska była znakomitą zawodniczką, wielokrotną reprezentantką Polski. W 2003 i 2005 roku zdobyła złote medale na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet. Jej niezwykła postawa w reprezentacji kraju sprawiła, że Agatą Mróz zainteresowało się wiele czołowych klubów.

W 2007 roku Agata Mróz-Olszewska, ze względu na zły stan zdrowia postanowiła przerwać sportową karierę.

Cała Polska śledziła walkę Agaty Mróz z chorobą. Kibicowali jej wszyscy - wierni kibice, fani siatkówki, ale też "zwykli ludzie". 12 stycznia 2008 roku utalentowana siatkarka ogłosiła, że wraz ze swoim mężem, Jackiem Olszewskim spodziewają się dziecka. 4 kwietnia 2008 roku Agata Mróz urodziła córkę, Lilianę.

22 maja 2008 roku we wrocławskiej Akademii Medycznej przeszła udany zabieg przeszczepienia szpiku kostnego. Niestety, po czternastu dniach zmarła. Miała zaledwie 26 lat.

Agata Mróz-Olszewska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Tarnowie - Krzyżu.

Źródło: wikipedia.pl, memorialagaty.pl,

Fot. autorstwa Pawła Strykowskiego, udostępnione na www.wikipedia.pl 4.06.2008 na licencji Creative Commons.

Wirtualna świeczka

Dodaj Komentarz

  • wyślij

Komentarze